Recenzie

„Johny“

Ahojte,

Moje meno je Ján Minárik - "Johnny, Dzonald alebo BBoy McDžonald"

Som obrovsky pohybový nadšenec. Som tanečník, Parkurista, freeruner, workouter, akrobat, pohybový umelec a podobne.

Popri všetkej tej fyzickej záťaži ktorú si veľmi rad doprajem potrebujem aj poriadny kus regenerácie, fyzio starostlivosti a podobne. 

Prvý kontakt s takýmito záležitosťami a celkovo význam všetkých týchto procedúr som mal vďaka dlhoročnému priateľovi a pre mňa "záchranárovi" Palovi Tomovovi. 

vďaka jeho vedomostiam, skúsenostiam a "skille" som ešte stále funk4ny a schopný stále napredovať. Od prvej masáže a terapií som odchádzal ako špongia plna informácii. Okrem toho že sa vždy postaral o moje telo, naučil ma ako funguje, ako s nim pracovať, čomu sa vyvarovať a na čom naopak zabrať. Bol to on čo ma naučil správne držať telo a vysvetlil mi prečo je tak dôležitý strečing po výkone. 

A nebolo tomu inak ani po poslednej návšteve. Mal som náročné obdobie. Mesiac celodenných tréningov, premiéry predstavení súťaže čí battle. Skratka siahol som si na svoje hranice. 

No prišiel som k Palkovi a ten ma hneď oboznámil s novou procedúrou  ktorú ma, ktorej sa venuje. Bol to ReBox. je to také zariadenie ktoré pomocou vodivosti a "elektroshokov" stimuluje sval a rozbíja nahromadenú kyselinu mliečnu vo svaloch. Po krátkom info bloku sme šli na vec, lebo sú aj taký čo túto terapiu absolvovať nemôžu. Čo ma potešilo je, že to vôbec nebolelo. Prebehol mi ramena lopatky triceps, skratka všetko čo som posledné obdobie naozaj ničil. Už po par minútach som cítil taký zvláštny, no veľmi príjemný pocit. Také vnútorné uvoľnenie a pokoj vo svalstve. Cele to trvalo asi 20minut no mal som pocit akoby spravil 20hodin roboty. Nasledujúce dni som musel byt fresh lebo som mal ďalšie dva veľmi náročné Battle. Palko mi sľúbil že budem. A tak aj bolo. Nasledujúce dni sa kyselina uvoľňovala a moje svalstvo bolo v oveľa väčšej pohode ako predtým. Dlho som nemal taký dobrý vnútorný pocit z pohybu. Nič ma nedržalo, neťahalo, skratka bol som naozaj fresh. Podal som opäť dva dni maximálnych výkonov a moje telo ma bez problémov poslúchalo. Ešte teraz cítim ten príjemný pocit z uvoľnenia. 

Teším sa na ďalšiu zastávku na podobnú procedúru a teším sa čo nove ma zas Palko naučí a čo mi ukáže.

Pre mňa je to 12 z 10 bodov čo sa starostlivosti o telo tyká. Odporúčam každému kto ma hocijaké dlhodobé problémy. Okrem top starostlivosti ma Palko veľa vedomosti ktoré vždy pomôžu. Rôzny typy a triky na vyváženie tela, správne dýchanie, uvoľňovanie a hlavne tak veľmi zanedbávaný strečing. 

Som veľmi vďačný že ho môžem vždy keď je treba navštíviť :) 

S pozdravom

Dzonald

Born to trick atlet

Oliver Vavro Champion Club

S Pablom sa poznáme viac ako 2 roky , a za ten čas prešlo veľa napravených stavcov a srandy. Keďže na lehátku zaspím málokedy a nemám rad ticho, vyzvedal som komplet celý príbeh ako sa dostal ku športu, z neho ku zraneniam, (z ktorých ho nikto nevedel dostať), čo bola veľká bomba od života a priviedla ho k poznaniu že musí študovať aby si pomohol a vrátil sa späť k športu. Na tejto ceste (štúdia doma i v Oxforde) nadobudol skúsenosti, ktoré som absolvoval na vlastnej koži – keď trénujem , často idem na limit svojho tela a občas to nejaký svalík odskáče. A Pablo je ten čo ma dáva najčastejšie dokopy a môžem ho smelo odporučiť.

Michal Zirus

Každoročné organizujeme Workout camp ktorého sa zúčastňujú aktívny športovci majúc na seba tie najväčšie nároky na výkon. Sme radi že sme pre našich klientov zabezpečili spoluprácu práve s Palom. Mal za úlohu ako po tréningový strečing, tak aj individuálnu regeneráciu športovcov. zvládol to bravúrne a čo je dôležité dokázal vyriešiť alebo poradiť každému podľa jeho potrieb. Určite odporúčam každému kto to myslí s pohybom a športom vážne...

Martin Viedensky - No Limits Gym Coach

Návšteva u Pala bola vždy najsvetlejším bodom dňa, pretože som vedel, že keď odídem budem o krok bližšie k uzdraveniu mojich starých zranení. Každá návšteva bola v niečom iná, Palo vyhľadal problém a následne s ním pracoval či už perfektné mäkké techniky, mobilizácie, bankovanie. Odporúčam každému a hlavne nie len keď už problém vznikne ale aj v rámci prevencie pred zraneniami :)

Ján Pekárik Tatér - Jean The Men

K Palinovi chodím na masáže v podstate odkedy sa tomu aktívne venuje a musím povedať, že je to veľmi učenlivý človek a už za pár mesiacov bol citeľný pokrok v jeho práci. Chtivý po vedomostiach, z školenia na školenie lepší. Ja osobne mam problém s dvoma platničkami a jediný kto mi pomohol citeľné je Palino. Čo sa mi veľmi páči je to, že pokiaľ nie je on spokojný tak dovtedy ležím na stole. To je hneď vidno, že keď práca človeka baví, tak ju robí precízne a tým pádom aj zákazníci sú spokojný.

Martin Pacas

Služby Asura zvyknem vyhľadávať pravidelne v rámci športovej prípravy i mimo nej. Nepatrím do skupiny športovcov ktorý by sa zverili do rúk "špekulantom" bez nejakej praxe aj skúsenosti, ktorými sa to dnes len hemží. Taktiež človek či už masér alebo fyzioterapeut musí mať aj určité fyzické dispozície.  Nejaké to hladkanie si môžte nechať pre dievčatá. Ďalšia vec ktorú hodnotím ako plus je,že personál okolo Asura má blízko k bojovým športom to znamená,že vie kedy a ako mohol daný problém vzniknúť pretože si tým prešli na vlastnej koži. Veľmi pozitívne hodnotím aj rožširujuci sa repertoár pomôcok a nástrojov ako napr. "Rebox" s ktorým zaručene prebijeme všetky spazmy na mojom tele.