Strečing krčných svalov za pomoci PIR

Strečing krčných svalov za pomoci PIR

Ako sa to robí? Pridvihnete hlavu podržíte v pozícii s aktivovanými svalmi 16 až 20 sekúnd a následne úplne uvoľníte svalstvo a necháte sval uvoľňovať sa po dobu 20 sekúnd cvičenie zopakujete 3-5 kráť ak by mala byť výrazná bolestivosť, je vhodné odborné vyšetrenie. Ideálne využívať gravitáciu a podložky. Gravitácia, (alebo ak chceme dostredivá, či tiažová sila) nám nahrádza aktívny ťah svalu vykonávaný jedincom ktorý si vykonáva strečing. Podložka slúži k tomu aby sme mohli ubolené svaly lepšie uvoľniť. Ako na to? Podložkou svaly zastabilizujeme pomôžeme im zrelaxovať a postupne hlavu s každým opakovaním uvoľnenejšie spúšťať pre dosiahnutie lepšieho efektu.  Tento  typ strečingu by sa mal vykonávť obojstranne a mal by sa vykonávať ako na ľavú tak aj na pravú stranu a vzpriamovače- chrbtové svaly.

Najsilnejší efekt sa dosiahne pri kombinácií s masážou kde už masáž ma charakter terapuetickéj masáže a vykonávajúci masáže musí vedieť precízne každý hmat ktorý vykonáva.

PIR: post-isometrická-relaxácia Technika na uvoľňovanie zatuhnutého a skráteného svalstva. Ideálna na doma, do posilňovne, auta či kancelárie. Rokmi overená fyzioterapiou. Ak často trpievate zatuhnutým svalstvom, práve táto technika je pre Vás ta ideálna.  Pri dlhodobej práci za počítačom nie vždy udržíme správnu ergonómiu. Navyše sú tu smartfony, tablety, auta o dôvod viac sa týmto uvoĺnovacím cvikom venovať.

Ďalšie videá

Strečing krčných svalov za pomoci PIR

Ako sa to robí? Pridvihnete hlavu podržíte v...

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vestibulum quis sodales purus. Cras ligula nunc, ornare ac nisi dictum,...

 

Mačací chrbát, uvoľnenie chrbta.

Mačací chrbát je azda najznámejší cvik na...